Boğaziçi’nde baroktan tangoya İspanyol esintileri
Tarih : 2019-10-24 10:54:00

Boğaziçi’nde baroktan tangoya İspanyol esintileri

“Müzik Yakınlaştırır” temasıyla müzikseverleri yakına gelmeye davet eden Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri’nin 2019/2020 sezonu konserlerinin bu haftaki konuğu Ensemble San Pablo.

Topluluk Barok Dönem’den 21. yüzyıl müziğine, tangodan geleneksel İspanyol müziğine dek uzanan bir programla ALH Klasik Müzik Konserleri’ne ilk kez konuk oluyor.

Dünyanın farklı yerlerinden her yıl San Pablo ya da Nueva Tabarca Adası’ndaki kültür buluşmalarına katılan müzisyenlerden oluşan bir topluluk oluşturma ve bu topluluğa kurumsal bir kimlik verme arzusunun sonucu olarak kurulan Ensemble San Pablo, dinleyiciyle kurulan yakın ilişkiyi ön plana alan genç müzisyenlerden oluşuyor. Repertuvarında temel olarak İspanya müziğine, İspanyol bestecilere ve İspanya etkisi taşıyan eserlere yer veren topluluk, farklı kültürlerin temsilcileri olan üyelerinin birikimleriyle bu temayı ulusal sınırların ötesine taşıyabiliyor.

Albert Long Hall Klasik Müzik serisi yıl içerisinde birbirinden farklı, sıradışı, müzikle sanatın farklı disiplinlerini birleştiren seçkin programlarıyla 06 Kasım Çarşamba akşamı saat 19:30’da BAUDELAIRE QUARTET” ile devam edecek.

Program:

A. Granados: Unfolding Emptiness

L. Boccherini: Musica notturna delle strade di Madrid

I. Albeniz: Asturias

I. Albeniz: Tango

P. Sarasate: Romanza Andaluza

G. Bizet: Carmen

J. Turina: La oración del torero

M. Falla: La vida es breve

J. Rodrigo: Concierto de Aranjuez

A. Piazzolla: La muerte del Ángel

A. Piazzolla: Libertango

M. Ponce: EstrellitaA. Tarrodi: Moorlands

Kaynak:boun